امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

فرش وتابلوفرش به عنوان یکی از نمادهای اصیل ایرانی در دنیا شناخته شده است.واینکه بتوان عکس شخصی وخانوادگی وعزیزان وبزرگان ومشاهیر را در تاروپود تابلوفرش چاپ و بافت کرد هنری نو است که می تواند به عنوان هدیه ای گرانبها وماندگار ومخصوصا با اصالت هنر ایرانی برای عزیزان شما جالب وغافلگیر کننده باشد.

تابلوفرش تصویری هدیه افتخار دارد که می تواند با پشتوانه سالها تجربه طرحهای انتخابی شما اعم از عکس آرم لوگو وغیره را به صورت تابلوفرش سفارشی بافته و در اسرع وقت تحویل نماید.

 

گیفت کارپت مبتکر چاپ عکس روی تابلوفرش .

راهنمای ثبت سفارش چاپ عکس روی فرش ((  جدید ))

https://app.giftcarpet.com/mobile/981C-96D8-4A9I-697S#/nav/news354

.

سوالات متداول در مورد سفارش بافت تابلوفرش تصویری (( قدیم ))

تبدیل عکس  به تابلوفرش

انتخاب اندازه

انتخاب سایز و اندازه فرش ارتباط نستقیم با مدل عکس سفارشی شما دارد ولی در کل سایز فرش هرچه سایز فرش بزرگتر شود کیفیت بافت بالا تر می رود . دلیل این موضوع افزایش تعدادگره های فرش در نتیجه بزرگتر شدن .البته این موضوع در مورد تابلوفرشهای چاپی زیاد تاثیر ندارد و دستمون بازتر است.تابلو فرش می باشد.این افزایش اندازه و تعداد گره ها باعث ظریف تر شدن خطوط و منحنی ها، افزایش جزئیات خواهد شد.

۱-نحوه سفارش دادن به چه صورت است؟

سفارش چاپ عکس روی فرش از طریق سایت و اپلیکیشن به صورت انلاین و بدون مراجعه حضوری  امکان پذیر است ، همچنین با ارسال عکس از طریق واتس آپ و تلگرام  مشاوره و راهنمایی انجام مشود . 

در مرحله بعد فرم سفارش به صورت حضوری یا غیر حضوری پر شده و مشخصات سفارش از جمله اندازه و کیفیت و همچنین تاریخ تحویل قید میشود .

  در این مرحله برای فرشهای چاپی طراحی وجود ندارد و مستقیم چاپ استارت میخورد

چاپ رو معمولا شرکتها فقط روی فرش ولی ما پشت فرش هم هاله ای از طرح رو چاپ میزنیم تا مثل بافت پشت و روی فرش تصویر دیده شود

 البته در مورد فرشهای چاپی این موضوع صادق نیست و فرشهای چاپی طراحی نقشه فرشی ندارد مگر در مواردی جزیی که به خواست مشتری تغییری انجام بشه امکان باز بینی طرح فرشی  برای مشتریانی که تمایل دارند وجود دارد . در این مرحله امکان انتخاب پس زمینه و همچنین ادیت و اصلاح به سلیقه مشتری قبل از بافت وجود دارد

پس از تایید طرح ، سفارش شما جهت انجام مراحل تولید به واحد بافت تابلوفرش تصویری هدیه ارجاع شده و پس از آماده شدن فرش از طریق مراجعه حضوری ، ارسال پیک یا از طریق پست به دست شما خواهد رسید.

۲- آیا عکس های خانوادگی و خانمهایی که سفارش داده شده در سایت نمایش داده میشود؟

خیر. نمونه عکسهای نمایش داده شده در سایت معمولا از آقایون و بچه ها و شخصیتهای بین المللی و خارجی هستند که مورد خاصی برای نمایش در سایت ندارند.تابلوفرش تصویری هدیه از نمایش عکسهای خانوادگی -بخصوص ایرانی و عکسهای عروس دامادی و خانمهای تک در سایت معذور است .

۳-بافت دستبافت گونه چه مشخصاتی دارد؟

بافت دستبافت گونه که خیلی از شرکتهای دیگر آنرا دیجیتال می نامند همان فرش 1200 شانه 3600 تراکم است که از ظرافت بافت بسیار بالایی برخوردا است و از نظر رجشمار معادل 70 رج دستبافت است.البته باز ترکیب رنگ جنس نخ مصرفی و بخصوص فرمت طراحی های متفاوت افراد متفاوت  باعث تفاوت وضوح تصویر در همین کیفیت هم می شود تا حدی که شرکتهای مختلف با همین مشخصات  تولید کیفیتهای مختلف بافت از نظر وضوح تصویر بیرون میدهند

۴- بافت ویژه چه مشخصاتی دارد ؟

بافت ویژه ،تابلو فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۱۷۰۰ تا ۳۰۰۰ بوده ( تراکم بافت تاثیری در کیفیت چهره ندارد و یک عدد اسمی است) که معادل  ۸۵ رج دست باف،ریز بافت می باشد.از نظر جنسی نیز از الیاف اکرلیک هیت ست((بخار شور شده و فوق العاده نرم )) آلمان بافته می شود. کلیه گره های تابلو فرش شما توسط ماشین آلات تمام اتوماتیک وندویل بلژیک با دقت بی نهایت بالا زده می شوند و تصویر نهایی در قالب تابلو فرش با طرح اولیه روئیت شده توسط شما هیچ گونه تفاوتی ندارد.

۵- بافت تلفیقی (تلفیق دست ودستگاه)چه مشخصاتی دارد؟

بافت تلفیقی اضافه شدن ابریشم به صورت دست بافت در هر کدام از تابلوفرش های دستبافت گونه(دیجیتال)و ویژه است که در آن در قسمتهایی از تابلو فرش شما مانند ریشه و شیرازه وزیوالات مانند گردن بند ،دست بند ، گوشواره ، ساعت،لباس ، کراوات و یا سایر قسمتهایی که تمایل داشته باشید از ابریشم استفاده می شود.

۶- آیا بافت آرم و لو گو  روی تصاویر شخصی مثل عکس های عروسی  امکان دارد؟

بله تصویر شما هرچه باشد اعم از تصاویر عروسی ،یادگاریها،مناظر طراحی و بافت  آرم و لوگو و نوشته و تاریخ روی فرش مورد نظر شما  امکان پذیر است.

۷- 

۸- آیا تابلو فرش در هر سایزی قابل بافت است؟

انتخاب سایز فرش بستگی مستقیم به مدل عکس سفارشی دارد

چون تابلو فرش با عکس چاپی تفاوت دارد وباید گره به گره بافته شود در هر سایزی قابل اجرا نخواهد بود . برای رسیدن به میزان مناسب تعداد گره ها تابلو فرش چهره باید دارای حداقل سایز 35*۵۰  باشد تا به کیفیت مناسبی بافته شود.رعایت تناسب اضلاع در انتخاب سایز تاثیر فوق العاده دارد. به همین منظور مناسب تر است تا از اندازه های استاندارد استفاده شود. مثلا سایز هایی که در لیست قیمتها هست استاندارد است ولی اگه کسی به هر دلیلی سایزی غیز از سایز های تعریف شده بخواهد امکان پذیر است حتی سایز 9متری 6متری و 12متری و غیره...

۹- آیا تابلو فرش من قابل شستشو خواهد بود ؟

شستشوی تابلو فرش بعد از چند سال غیر قابل اجتناب خواهد بود . بنابر این کلیه تابلو فرش های سفارشی بافت هدیه دارای ۵ سال ضمانت الیاف ،استاندارد ایران و استاندارد اروپا بوده و به هیچ وجه رنگ پس نداده و تداخل رنگی بوجود نخواهد آمد . ((بوجود آمدن تداخل رنگ حتی به میزان بسیار ناچیز تاثیر بسیار بد و مشخصی در چهره دارد زیرا همه تصویر مشخصی از چهره اصلی بافته شده دارند)) همچنین تغییر حالت نداده و شل نمی شود.

۱۰- سایز عکسم برای بافت تابلو فرش تاثیر دارد؟

سایز عکس تاثیر چندانی روی کیفیت بافت تصویر شما ندارد بلکه بیشترین تاثیر را کیفیت چاپ عکس ، روی بافت تابلو فرش می گذارد.هرچه کیفیت چاپ بالاتر باشد ، تابلو فرش شما نیز زیبا تر خواهد بود.به طور کلی عکس باید وضوح داشته باشد ((چه قدیمی و چه جدید حتی سیاه و سفید )) برای بافت مناسب است.

۱۱- من فایل عکسم را دارم آیا مورد استفاده است یا آن را چاپ کنم؟

بهترین حالت مورد استفاده برای بافت تابلو فرش فایل اصلی تصویر است یعنی اگر شما فایل را دارید نیازی به چاپ آن نیست و اگر عکس چاپی را دارید بهتر است آن را بدست ما برسانید مگر آنکه با اسکن کردن آشنا باشید و با مشخصات لازم برای ما یعنی ۶۰۰ = dpi اسکن شود.

۱۲- عکس من در گوشی تلفن همراهم موجود است و با گوشی تلفن همراه گرفته شده ، آیا قابل استفاده است؟

در صورتی که نور کافی در عکس شما هست و چهره ها واضح و روشن قابل روئیت هستند ، تفاوتی ندارد و قابل استفاده است.

۱۳ – عکس من مقداری ایراد داشته و به روتوش یا تغییرات نیاز دارد((مثلا شکستگی دارد یا می خواهم قسمتهایی حذف یا اضافه شود)) آیا امکان دارد؟

کلیه ایراد های عکس شما به صورت رایگان و قبل از بافت تابلو فرش بر طرف شده و قابل رویت و تایید شما می باشد.

۱۴-

تابلوفرش چاپی تابلوفرش دیجیتال تابلوفرش کریستال تابلوفرش پلی استر... همه اینها یک چیز هستند که شرکتهای مختلف اسمهای مختلف روی ان گذاشته اند

شانه فرش چیست :


به تعداد گره هایی که در یک سانت عرضی از فرش بافته میشود شانه گفته میشود که نمونه های بارز ان عبارت است از فرش 500 شانه . فرش 700 شانه .فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه

تراکم چیست :


به تعداد گره هایی که دریک سانت طولی فرش بافته میشود تراکم گفته میشود به عنوان مثال فرش تراکم 1000 و فرش تراکم 1400 و فرش تراکم 2100 و فرش تراکم  2550 و تراکم 3000 و همچنین فرش تراکم 3600
قابل ذکر است هر تراکم و شانه شانه فرش انتخابی شما بالاتر باشد در میزان وضوح نقشه و زیبایی فرش شما تاثیر گذار خواهد اما در کیفیت و ماندگاری فرش شما تاثیر به سزایی ندارد .

 نخ خواب یا زیر دست چیست ؟

مهمترین نخ مصرفی در فرش نخی است که در در قسمت خواب فرش استفاده میشود .نخ خواب همان نخیست که طرح فرش با ان شکل میگیرد و ما با ان برخورد داریم . این نخ با توجه به مورد استفاده میتواند در دسته های مختلفی از جمله  نخ اکرولیک . نخ پلی استر . نخ کریستال اکرولیک که مخلوطی از نوع اکرولیک و پلی استر است  . نخ BCF  و همینطور نخ ابریشم مصنوعی در فرش مورپ استفاده قرار میگیرد . انتخاب هر یک از موارد فوق میتواند در عمر مفید فرش شما بسیار تاثیر گذار باشد و از انجایی که متاسفانه اکثر فروشنگان فرش یا اطلاعاتی در این زمینه ندارند و یا توضیحی در این زمینه به مشتریان نمیدهند تا انتهای مطلب را مطالعه فرمایید 

نخ 100 % اکرولیک  :

بسیار نرم و لطیف است  و رنگهای زنده و شفافی در مقابل حرازتهای غیر مستقیم شدید از قبیل اتوی داغ و قابله داغ مقاوم است و این مزایا را در طولانی مدت نیز حفظ میکند . تنها ایرادی که میتوان به  این دسته از فرشها گرفت مقدار پرزی است که تا مدتی پس میدهد اما به مرور کاملا به اتمام میرسد 

نخ کریستال  : 

نخ کریستال با الیاف پلی استر تهیه میشود از این رو تمامی مزایایی که در موارد نخ اکرولیک خواندید در این دسته وجود نخواهد داشت بعد از گذشت چند سال فرش کوبیده شده و سفت میشود  . اما مزیت ان بدون پرز  بودن ان است .

 نخ اکرولیک کریستال : 

این نوع  نخ مخلوطی از دو نوع قبل است و در واقع در بین دو دسته بالا قرار میگیرد .

 

نخ BCF :

 نخ BCF  پایین ترین کیفیت الیاف را دارد و تمامی مواردی که در قسمت با عنوان معایب دکر شد در این دسته بسیار زودتر نمایان خواهد شده  مورد مصرفی این فرش ها برای مکانهایی است که رفت و امد چنپانی ندارد و هزینه زیادی برای انها در نظر نگرفته اید  مثل باغ  . ویلا  . اتاق کودک و یا اشپزخانه  این مورد از فرش به فرشهای ارزان قیمت معروف است .

 

نخ تارو پود : 

به نخی که در قسمت افقی و عمودی فرش قرار دارد و نخ خواب دور ان گره میخورد نخ تارو پود گفته میشود

و در انواع پنبه  . پنبه پلی استر  . جوت  و کنف مورد استفاده قرار میگیرد .

هر چه استفاده از نخ جوت و کنف در نخ تارو پود کمتر باشد میتواند در کیفیت فرش اثر مثبت داشته باشد و تغییر شکل فرش در طولانی مدت را به تاخیر بیندازد.

ماشین بافت  :

فرش های ماشینی با دستگاهای مختلفی در کارخانه جات بافته میشوند که هر یک میتواند کیفیت بافت متفاوتی را تولید نماید و یا تراکم واقعی متفاوتی داشته باشد در زیر به برخی از نمونه هایی که این روزها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد اشاره خواهد شد .

با آرزوی بهترینها برای شما کاربران گرامی

امروز که این پست بروزرسانی میشود ولادت امام علی (ع) است

روز مرد

و

روز پدر

مبارک


تلفن مبایل

09191123638 * 021-77188565 * 021-77188566